Stemple z ziemniaka

 

Pamiętacie stemple z ziemniaka, które robiliśmy w przedszkolu?
Ja przypomniałam sobie o nich ostatnio, gdy zostały mi dwa do niczego nie potrzebne kawałki materiału.
Nie lubię wyrzucać tkanin, więc pomysł ręcznego wykonania stempli wydawał się idealny. Dzisiaj pokażę Wam krok po kroku jak zrobić stemple z ziemniaka.


Wielka chęć powrotu do przeszłości i pomysł pokazywania dziewczynkom naszych kreatywnych zabaw wydawał się idealny. W połączeniu z szyciem, stał się idealnym uzupełnieniem domowej manufaktury.

Komin dla starszej córki z wzorem z ziemniaka „zrób to sam” to było to czego tutaj zdecydowanie brakowało. Tak nam się spodobała ta zabawa, że muszę kupić kolejne farby i oczywiście więcej ziemniaków.

 

 

Jak zrobić stempel z ziemniaka?

Aby zrobić taki stempel wystarczy Wasza wyobraźnia, ziemniak i ostry nóż. Jeżeli bawicie się z dziećmi użyjcie plastikowych nożyków do plasteliny.

Wycinamy wzór na połowie ziemniaka i delikatnie przykładamy do materiału, na który przenosimy wzór. Pozostawiamy do wyschnięcia i postępujemy dalej według instrukcji znajdujących się na opakowaniu farby.

Możemy dokończyć nasze dzieło szyjąc na maszynie już po 12 godzinach suszenia materiału.

Jestem przekonana, że każdy kto spróbuje tej starej metody na własne stemple będzie zadowolony. Gdzieś w środku czuję, że warto wracać do kreatywnych zabaw naszego dzieciństwa. Warto szukać w nich inspiracji aby przełożyć je później na współczesne, tak bardzo przez nas lubiane DIY.

 Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat!

Możesz też polubić profil domowej manufaktury na FB, o tutaj (klik)

Za każdy komentarz bardzo dziękuję.

 

 
 
  • To jest takie proste rozwiązanie a efekt niesamowity, zakochałam się chyba..?!