Jak uszyć dresową poduszkę z pomponami?

 

Lubię łatwe i proste rozwiązania. Posiadając w domu maszynę do szycia moje życie stało się prostsze a dekoracje do pokoju moich dziewczynek robię sama. Pokażę Wam dzisiaj jak uszyć poduszkę z pomponami. To jedna z tych ozdób, które uszyłam sama i które zostaną z nami na długo. Dresowe poduszki pasują do każdego wnętrza a ich stonowana kolorystyka idealnie współgra z filetowym kolorem ścian królestwa moich córek.

Czy uszycie poduszki z pomponami jest trudne?

Poprzednia poduszka z kieszonkami na pilota spodobała Wam się bardzo i gwarantuję, że uszycie takiej poduszki jest tak samo proste. Na pierwszy rzut oka wszycie taśmy z pomponami wydaje nam się trudne.
Jednak wcale tak nie jest. Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak uszyć apaszkę z pomponami, tutaj pójdzie Wam tak samo sprawnie.

Czego potrzebujemy do uszycia poduszki z pomponami?

– dwa kwadraty z dzianiny dresowej 42 cm x 42 cm (użyłam dresówki pętelki o gramaturze 240g/m)
– taśma z pomponami 2 metry (lub taka długość jaki obwód mieć będą Wasze poduszki +- 4cm)
maszyna, nożyczki, nici w kolorze dzianiny
– ciepły klej do sklejenia poszewki, dla bardziej cierpliwych igła z nitką
– wypełnienie lub poduszka, którą można prać

Zaczynam szycie od wykrojenia odpowiedniej wielkości kwadratów na nasze poduszki, dodając z każdej strony 1 cm zapasu na szew.

Do jednego z wyciętych kwadratów fastryguje lub przyszywam na maszynie taśmę z pomponami podzieloną na cztery równe części.

Szyjąc taśmę, na każdym końcu obcinam jednego pompona, tak aby włożona kolejna część taśmy wyglądała spójnie z poprzednią.

Po przyszyciu taśmy z pomponami składam materiał z drugim kawałkiem prawą stroną do prawej i zszywam. Spinam szpilkami i szyję na maszynie.

Szyję zostawiając miejsce na włożenie wypełnienia.

 

Do uszytej poszewki wkładam wypełnienie.

 

Miejsce wywinięcia poszewki zszyłam igłą i nitką.

Poduszka gotowa!

 

 

Jak Wam się podoba?

Trzymam kciuki za Wasze poduszki uszyte przy użyciu taśmy z pomponami. Jakie jeszcze rzeczy przy jej pomocy uszyłyście? Ja myślałam jeszcze o kocyku. Próbowałyście kiedyś taki zrobić?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat! Możesz też obserwować profil Domowej Manufaktury Noszki na FB, o tutaj (klik) Za każdy komentarz bardzo dziękuję <3