Girlanda z mapy

Szukając pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w domu wiem jak pomimo wielu gier, książek, puzzli znaleźć ten idealny pomysł na zabawę. Dzieci trudno zachęcić do aktywności a już tym bardziej do nudnego robienia w kółko tego samego. A czy myślałyście o zachęceniu Waszych maluchów do wspólnego udekorowania dziecięcego pokoju?
Dzisiaj w ramach kolejnego wpisu z cyklu „stare na nowe” pokażę Wam jak szybko zrobić dekorację do dziecięcego pokoju

Warszawa z każdej strony wyciąga do nas rękę na kreatywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi.
Jednak gdy ograniczają nas koszty, brakuje nam czasu a za drzwiami w kącie czai się maszyna do szycia, nie pozostaje nam nic innego jak wycinać, zszywać i cieszyć się małym dziełem sztuki.

Gdy brakuje nam pomysłu na zabawę, używamy tego co akurat mamy pod ręką. Ostatnio do naszego domowego projektu DIY wykorzystałyśmy z dziewczynkami starą papierową mapę.  Zrobiłyśmy z niej piękną girlandę do pokoju. Więcej moich pomysłów na nadawanie starym rzeczom nowego życia znajdziecie tutaj. (klik)

Do zrobienia girlandy potrzebujemy starą mapę, kartki papieru, klej i maszynę do szycia. Z papieru wycinamy większe trójkąty, z mapy wycinamy mniejsze i następnie sklejamy je ze sobą. Teraz pozostaje tylko połączyć przygotowane trójkąty szyjąc je na maszynie. Po kolei podkładając trójkąty pod maszynę zszywamy girlandę tworząc całość.

 

10646657_961819607167580_1459520500826674057_n

10710671_961819637167577_7097299154997004405_n

Jeżeli nie mamy w domu maszyny do szycia, bo przecież wiem. że nie każda z Was szyję to spokojnie możecie zrobić to również w inny sposób. Na trójkątach,w górnych rogach możemy robimy dwie dziurki a następnie całość możemy połączyć wstążką lub sznurkiem i girlanda gotowa. Jak Wam się podoba? Podzielcie się Waszymi pomysłami na szybkie dekoracje do dziecięcego pokoju! A może macie takie pomysły, które wspólnie można wykonać z Waszym maluchem?  Ja mam jeszcze kilka takich propozycji i na pewno Wam o nich napiszę.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat! Możesz też obserwować profil Domowej Manufaktury Noszki na FB, o tutaj (klik)  Za każdy komentarz bardzo dziękuję <3