Jak uszyć poduszkę chmurkę?

 

Uwielbiam dawać nieużywanym rzeczom nowe życie. Stare torebki, bluzki, spodnie, wszystko można sprytnie wykorzystać tworząc nowe i niepowtarzalne rzeczy, które jeszcze na długo posłużą nam na co dzień. Pokażę Ci dzisiaj jak ze starej bluzy uszyłam przytulankę/poduszkę dla mojej młodszej córeczki.  Pokażę Ci dzisiaj jak uszyć poduszkę chmurkę.

Stara niebieska bluza, którą już dawno przestałam nosić musiała doczekać się nowego życia. Nie wyobrażałam sobie wyrzucić tak dobrej gatunkowo dresówki a już tym bardziej nie uszycia z niej czegoś zupełnie nowego. Podobnie było ze starymi koszulkami, które kupiłam kiedyś podczas podróży do Londynu. Zrobiłam z nich poduszki bez szycia a wszystko dokładnie opisałam tutaj (klik).

 

 

Uszycie poduszki chmurki jest bardzo proste więc jestem pewna, że na pewno dasz sobie radę. Nasza chmurka już chodzi z Klaudią do szkoły i jest nią najlepszą przytulanką. Klaudia pomagała mi również wypchać nóżki chmurki, więc jeżeli masz maluchy w domu to koniecznie zachęć je do wspólnego tworzenia.

 

Czego potrzebujemy do uszycia poduszki chmurki?

 • stara bluza bez suwaka
 • kawałek materiału na nóżki
 • kulka silikonowa – wypełnienie
 • nitka, igła
 • biały kawałek filcu

 

Jak uszyć chmurkę?

Rozkładamy bluzę na stole i wycinamy z niej środek, dwa kawałki materiału, tak aby zmieściła się na nich narysowana wcześniej na kartce chmurka. Z kartki papieru wycinamy szablon chmurki i obrysowujemy ją na złożonym na pół materiale. Czynność oczywiście powtarzamy dwa razy.

 

 

Na jednej chmurce naszywamy policzki z filcu i wyszywamy oczka oraz uśmiech.

 

 

Na kartce rysujemy nogi, wycinamy je i obrysowujemy na materiale. Zszywamy, zostawiając miejsce na wypchanie. Pamiętaj aby ponacinać materiał po zszyciu a przed wywinięciem na drugą stronę i wypchaniem.

 

 

Nóżki wypychamy. Gdy wywijam tak cienkie rurki pomagam sobie ołówkiem lub długim szydełkiem po babci. W tym wypadku pomogłam sobie rączkami mojej młodszej córci.

 

 

Gdy mamy gotowe już wszystkie części. Spinamy całość ze sobą prawą stroną do prawej, przypinając szpilkami nóżki w odpowiednich miejscach. Zszywamy chmurkę dookoła, zostawiając miejsce na wypchanie kulką silikonową.

 

 

Miejsce wypchania waty zszywamy ręcznie igłą i nitką, i gotowe. Proste prawda? Jestem przekonana, że nie tylko dasz radę uszyć sama taką chmurkę ale i stworzyć ze swojej starej bluzy wyjątkową i niepowtarzalną rzecz, której dasz zupełnie nowe życie 🙂

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat! Możesz też obserwować profil Domowej Manufaktury Noszki na FB, o tutaj (klik)

Za każdy komentarz bardzo dziękuję <3

Marta

 • Lalka Crochetka

  chmurka pełna uroku i bardzo przejrzysta instrukcja 🙂 aż kusi, żeby spróbować 🙂

  lalkacrochetka.blogspot.com

 • Pomysł na odtwarzanie rysunków dzieci uważam za absolutnie genialny i cudowny <3

  Kulka silikonowa to ta wata do wypychania, prawda? 🙂

  • Tak, kulka silikonowa to wata, która znajduje się w poduszkach, przytulankach. 🙂
   Mam jeszcze kilka rysunków do przerobienia.

 • Asia myhomeandheart

  Szyłam kiedyś taką podusię z nogami, poleciała gdzieś w świat:-) Ale z podkoszulka widzisz nie pomyślałam , ekstra. 🙂