Jak uszyć worek na klocki Lego?

 

Klocki Lego towarzyszą nam od lat. Bawiłam się nimi ja i bawią się nimi moje córki i trzeba przyznać, że mają w sobie to coś co pokochali i mali, i duzi. Są wszędzie. Na półkach w pokoju dziewczynek, na biurkach, na parapecie w kuchni i na dywanie w salonie. Postanowiłam je okiełznać i uszyłam worek. Pojemny i prosty w obsłudze worek, który pomoże nam opanować niezliczone ilości klocków w domowej manufakturze.

Zaczęło się od tego, że Klaudia postanowiła wziąć udział w konkursie Lego Friends. Od zawsze marzyła zostać projektantką Lego i gdy tylko dowiedziała się o możliwości wygrania figurki z jej podobizną wysypała wszystkie klocki na środek salonu i zaczęła budować miasteczko Heartlake.

To był właśnie ten decydujący moment, który uświadomił mi, że z szyciem worka na klocki Lego nie mogę już dłużej czekać. Worek uszyłam w godzinę, tyle też wystarczyło aby Klaudia zbudowała swoją pracę, którą zgłosi niedługo na konkurs, o którym przeczytasz poniżej. Weźmy się jednak za szycie worka, bo wyszedł mi serio mega, mega piękny!  Pokażę Ci dzisiaj jak uszyć worek na klocki.

 

 

Czego potrzebujemy do uszycia worka na klocki?

Zależało mi aby worek był pojemny, łatwy w obsłudze i z fajnej kolorowej bawełny. Miał być też tani, więc do jego uszycia użyłam niedrogich materiałów.

  • 1 metr bieżący kolorowej bawełny
  • 1 metr bieżący białej bawełny
  • 3,5 metra sznurka
  • brązowy papier 1 m x 50 cm

 

Jak uszyć worek na klocki?

Zaczynamy od wycięcia szablonu z papieru. Narysowałam półkole o średnicy 100 cm, wycięłam i następnie obrysowałam je na materiale kolorowym oraz na białym. Kolorowa bawełna to zewnętrzna częścią worka, biała wewnętrzna. Wycięłam.

 

 

Z pozostałej części bawełny wycięłam 20 kwadracików o wielkości 8 cm x 8 cm, które posłużyły mi jako miejsce na sznurek. Każdy kwadracik złożyłam, zaprasowałam i przeszyłam po dwóch stronach tak jak to widzisz na zdjęciu poniżej.

 

 

Rozłożyłam na stole prawą stroną do prawej przygotowane wcześniej dwie części mojego worka i wpięłam w nie dookoła ( do środka, pomiędzy białą i kolorową bawełnę)  zaprasowane wcześniej małe kwadraciki. Dwa z nich zostawiłam aby użyć jako zakończenie sznurka. Wszystko porządnie spięłam szpilkami i zabrałam się za zszywanie całości zostawiając 10 cm na wywinięcie całości na prawą stronę.

 

 

Po wywinięciu worka, uprasowałam całość (skupiając się głównie na bokach worka) i przeszyłam raz jeszcze dookoła, zaszywając jednocześnie miejsce, które zostawiłam na jego wywinięcie.

 

 

Przy użyciu agrafki włożyłam sznurek do środka wszytych wcześniej kwadracików a na jego końcach przyszyłam prostokątne zakończenia.

 

 

Pozostało mi tylko przetestować uszyty wcześniej worek wypełniając go wszystkimi klockami jakie znalazłam w domowej manufakturze.

 

 

Na początku wspominałam Ci o konkursie, który organizuje LEGO. Jeżeli masz w domu małego fana tych klocków to koniecznie zerknij, bo warto!  Więcej o samym konkursie przeczytasz też tutaj (klik) ale poniżej napisałam dla Ciebie najważniejsze informacje.

Lego zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat do udziału w konkursie „Zostań projektantem LEGO i wygraj!”. To pierwsza tego typu akcja w historii LEGO

Wystarczy zaprojektować – dowolną techniką – wymarzone, nowe miejsce na spotkania z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake. Główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd wraz z rodziną do centrali Grupy LEGO do Billund w Danii i możliwość współpracy z projektantami LEGO, aby razem przekształcić zwycięski pomysł w prawdziwy zestaw LEGO Friends. Jak dla mnie bomba.

Wyjątkową atrakcją będzie możliwość umieszczenia w nowym zestawie mini furki z podobizną zwycięzcy akcji!  Zgłoszenia należy przesyłać do końca miesiąca, czyli do 28 lutego poprzez stronę LEGO.pl/FriendsDesigner 

Wynik konkursu zostanie ogłoszony 17 marca, a autorski zestaw już we wrześniu trafi na półki sklepowe sieci Toys’R’Us.

 

 

Jak Ci się podoba nasz nowy worek na klocki?

Czy może być lepszego połączenie niż szycia i budowanie z klocków Lego?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat! Możesz też obserwować profil Domowej Manufaktury Noszki na FB, o tutaj (klik)

Za każdy komentarz bardzo dziękuję <3

Marta