Jak uszyć worek na klocki Lego?

 

Klocki Lego towarzyszą nam od lat. Bawiłam się nimi ja i bawią się nimi moje córki. Trzeba przyznać, że mają w sobie to coś co pokochali i mali, i duzi. Są wszędzie. Na półkach w pokoju dziewczynek, na biurkach, na parapecie w kuchni i na dywanie w salonie. Postanowiłam je okiełznać i uszyłam worek. Pojemny i prosty w obsłudze. Pomoże nam opanować niezliczone ilości klocków w domowej manufakturze.

Zaczęło się od tego, że Klaudia postanowiła wziąć udział w konkursie Lego Friends. Od zawsze marzyła zostać projektantką Lego i gdy tylko dowiedziała się o możliwości wygrania figurki z jej podobizną wysypała wszystkie klocki na środek salonu i zaczęła budować miasteczko Heartlake.

To był właśnie ten decydujący moment, który uświadomił mi, że z szyciem worka na klocki Lego nie mogę już dłużej czekać. Worek uszyłam w godzinę, tyle też wystarczyło aby Klaudia zbudowała swoją pracę, którą zgłosi niedługo na konkurs, o którym przeczytasz poniżej. Weźmy się jednak za szycie worka, bo wyszedł mi serio mega, mega piękny!  Pokażę Ci dzisiaj jak uszyć worek na klocki.

 

 

Czego potrzebujemy do uszycia worka na klocki?

Zależało mi aby worek był pojemny, łatwy w obsłudze i z fajnej kolorowej bawełny. Miał być też tani, więc do jego uszycia użyłam niedrogich materiałów.

  • 1 metr bieżący kolorowej bawełny
  • 1 metr bieżący białej bawełny
  • 3,5 metra sznurka
  • brązowy papier 1 m x 50 cm

 

Jak uszyć worek na klocki?

Zaczynamy od wycięcia szablonu z papieru. Narysowałam półkole o średnicy 100 cm, wycięłam i następnie obrysowałam je na materiale kolorowym oraz na białym. Kolorowa bawełna to zewnętrzna część worka, biała wewnętrzna. Wycięłam.

 

 

Z pozostałej części bawełny wycięłam 20 kwadracików o wielkości 8 cm x 8 cm, które posłużyły mi jako miejsce na sznurek. Każdy kwadracik złożyłam, zaprasowałam i przeszyłam po dwóch stronach tak jak to widzisz na zdjęciu poniżej.

 

 

Rozłożyłam na stole prawą stroną do prawej przygotowane wcześniej dwie części mojego worka i wpięłam w nie dookoła ( do środka, pomiędzy białą i kolorową bawełnę)  zaprasowane wcześniej małe kwadraciki. Dwa z nich zostawiłam aby użyć jako zakończenie sznurka. Wszystko porządnie spięłam szpilkami i zabrałam się za zszywanie całości zostawiając 10 cm na wywinięcie całości na prawą stronę.

 

 

Po wywinięciu worka, uprasowałam całość (skupiając się głównie na bokach worka) i przeszyłam raz jeszcze dookoła, zaszywając jednocześnie miejsce, które zostawiłam na jego wywinięcie.

 

 

Przy użyciu agrafki włożyłam sznurek do środka wszytych wcześniej kwadracików a na jego końcach przyszyłam prostokątne zakończenia.

 

 

Pozostało mi tylko przetestować uszyty worek wypełniając go wszystkimi klockami, które znalazłam w domowej manufakturze. Teraz wasza kolej!

 

 

 

Do napisania!

Marta