Filcowy naszyjnik ze starego łańcuszka

 

Jeżeli masz w domu stare rzeczy to za nim je wyrzucisz zastanów się dwa razy. Dając im nowe życie nie dość, że jesteś eko to jeszcze możesz wykazać się kreatywnością i zrobić prawdziwe coś z niczego. Dzisiaj pokażę Ci jak przerobiłam stary łańcuszek na filcowy naszyjnik DIY.

Raz na jakiś czas zabieram się za remanent w szafach ekipy domowej manufaktury i za każdym razem w mojej pracownio-sypialni powstaje stosik niepotrzebnych rzeczy, którym dzięki przeróbkom planuję dać nowe życie. W kolejce na przerobienie czekają stara torebka, kilka koszulek męża, zasłony z pokoju dziecięcego i kilka starych swetrów. Wszystkie przerobione rzeczy pokazuję na blogu w ramach cyklu stare na nowe, który możesz podejrzeć tutaj (klik). Łańcuszek, który użyłam do zrobienia tego naszyjnika o mały włos nie zostałby wyrzucony gdyby nie szybkie olśnienie i pomysł na jego ponowne wykorzystanie.

 

 

Filc, który użyłam do zrobienia rombów to też resztki, jakie zostały mi po Maszyno-Robótkach. Naszyjnik z filcu, który widzisz na zdjęciach to klasyczny recykling, dzięki któremu coś co miałam wyrzucić na śmietnik dostało nowe życie a takie przeróbki uwielbiam.

 

 

Jak zrobić filcowy naszyjnik?

Do zrobienia naszyjnika użyłam pięciu rombów wyciętych z filcu, starego łańcuszka i maszyny do szycia.

Złożony filc zaprasowałam i zaszyłam na łańcuszku stopką do wszywania zamków. Prasując należy pamiętać, że za długie przyciskanie gorącego żelazka do filcu może spowodować jego odkształcenie a w najgorszym wypadku przyklejenie do teflonu.

 

 

Zrobienie filcowego naszyjnika może wydawać się banalnie proste ale tylko do momentu gdy zaczynamy zszywanie rombów wyciętych z  filcu stopką do wszywania zamków. Musimy tutaj bardzo uważać na to aby maszyna nie wciągnęła filcu pomiędzy transporter. Transporter to te ząbki, które poruszają się pod stopką w momencie szycia.

 

 

Filcowy naszyjnik w żywych kolorach rewelacyjnie komponuje się z białą koszulką i jest fajnym dopełnieniem klasycznego outfitu.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat! Możesz też obserwować profil Domowej Manufaktury Noszki na FB, o tutaj (klik)

Za każdy komentarz bardzo dziękuję <3

Marta