Stemple z jabłek

 

W cyklu mini triki  „zrób to sama” przedstawiam Ci stemple z jabłek. Robienie stempli z warzyw i owoców to świetna zabawa dla dzieci ale i również dla dorosłych. Możemy również wykorzystać ten sposób do zrobienia nowego pięknego materiału, który później wykorzystamy do naszych kreatywnych projektów.

Mini triki „zrób to sama” to cykl krótkich wpisów, w których przedstawiam szybkie proste i przetestowane w domowej manufakturze pomysły. Każda z nas ma potrzebę tworzenia ale nie każda potrafi znaleźć czas na wielkie projekty, wymagające pracy w ciszy i w skupieniu. Alternatywą mogą więc być proste kreatywne inspiracje, które znajdziesz właśnie w domowej manufakturze a dokładnie tutaj (klik).

Jak zrobić stemple z jabłek?

Stemple z jabłek zrobiłam przy użyciu farby do tkanin. Jabłko przekroiłam na pół i połówkę pomalowałam farbą, tak aby następnie odbić ją na materiale. Po wyschnięciu i przeprasowaniu żelazkiem można taki materiał wykorzystać do uszycia poszewek na poduszki lub torebek na zakupy. Szybkie, proste i jakże efektowne, prawda?

 

Już niedługo kolejny wpis z cykl Mini poradnik „zrób to sama”. Do napisania!

Marta