Grupy o szyciu na Facebooku, które warto znać

Mam dzisiaj dla Ciebie TOP 7 grup o szyciu na Facebooku, których członkowie pomogą, wesprą, zainspirują a przede wszystkim pomogą w szyciu.  

Szukając inspiracji, tutoriali „krok po kroku” i wskazówek dotyczących szycia przeczesujemy internet. Od natłoku zdjęć. informacji często zniechęcamy się do działania a szycie zostawiamy na dalszy plan. Pomogę Ci dzisiaj i skrócę Twoją drogą w poszukiwaniu fajnych grup na Facebooku. Klikając w nazwę grupy zostaniesz automatycznie przekierowana do grupy. Pewnie, gdzieś po drodze spotkamy się tam, bo raz na jakiś czasu wrzucam tam moje wpisy i sama korzystam z dobrych rad ich członków. Zaczynajmy!

WARSZAWA SZYJE

Warszawa Szyje to pierwsza z grup, do jakiej miałam okazję dołączyć rozpoczynając swoją przygodę z szyciem. To tutaj poznałam wiele ciekawych osób i to tutaj dowiedziałam się o warszawskich szkoły szycia oraz fajne warsztatów dla dorosłych. To wspólnie z uczestniczkami grupy Warszawa Szyje brałam udział w akcji Uszyj Jasia i w wspólnym szyciu toreb dl Fundacji Spełnionych Marzeń. O całej akcji pisałam tutaj (klik). Czy wiesz, że praktycznie każde większe miasto ma taką grupę o szyciu? Poszukaj w wyszukiwarce FB, być może znajdziesz taką, która dotyczy również i Twojego miejsca zamieszkania.

 

SZYCIE NA MASZYNIE/RĘCZNIE – HOBBY

Szycie na maszynie/ręcznie – hobby to kolejna grupa na FB, do której warto dołączyć. Ponad jedenaście tysięcy członków może wydawać się liczbą przerażającą ale dzięki regulaminowi, który widać od razu na wstępie można łatwo połapać się w tym miejscu. Znajdziesz tutaj mnóstwo przydatnych informacji w obszarze szycia i wiele zaproszeń na ciekawe wydarzenia. Ale najpierw przedstaw się! To taka zasada, której przestrzegają członkowie grupy aby bliżej się poznać i koniecznie być na TY.

PARK MASZYN

Do póki nie znałam tej grupy nie wiedziałam jak bardzo uboga jest moja wiedza w temacie maszyn do szycia, ich działania, obsługi i konserwacji. Jeżeli cokolwiek się dzieje z moją maszyną czy owerlokiem od razu szukam tam informacji. Lubię też czasami po prostu poczytać o czym piszą w tej grupie. Nie zdawałam sobie sprawy jak wiele sytuacji może dziać się z naszymi sprzętami.

MAMY SZYJĄ

Mamy Szyją to grupa utworzona przez Kasię z bloga Mummy’s World. Gdybyś szukała grupy, w której mnóstwo inspiracji dla szyjących mam to właśnie to miejsce będzie idealne dla Ciebie. Znajdziesz tam tutoriale, porady i wiele linków, do stron, blogów i kanałów na You Tube, które zmotywują do działania i zachęcą do częstszego siadania przy maszynie.

DOMOWE MANUFAKTURY – SZYCIE, RĘKODZIEŁO, INSPIRACJE DIY

Domowe manufaktury – szycie, rękodzieło, inspiracje DIY to grupa, której członkowie to czytelnicy bloga Noszki – Domowa Manufaktura. Fajnie, że w jednym miejscu mogę pogadać i spotkać się z dziewczynami, które zachęcam do kreatywnego działania. Będąc na bieżąco z mnóstwem pomysłów i inspiracji prosto z sieci mam okazję pokazywać je właśnie w mojej grupie. Gdybyś chciała zobaczyć więcej niż na blogu i więcej niż na moim profilu na Facebooku to koniecznie dołącz do grupy Domowe Manufaktury.

SZYCIE PLUS SIZE

Szycie plus Size to genialna grupa dla tych osób, które poszukują inspiracji, tutoriali i porad w szyciu rzeczy plus size. Jak dla mnie założycielka grupy zrobiła kawał dobrej roboty. Dzięki niej wiele osób ma ułatwioną drogą w szyciu rzeczy w większych rozmiarach niż te dostępne na co dzień w sieciówkach.

SZYCIE WYKROJE DIY

Nie samym szycie człowiek żyje, prawda? Czasem mając ochotę na pomysły, do których wykonania wcale nie potrzeba maszyny do szycia od raz zaglądam do grupy Szycie Wykroje DIY. Po pierwsze znajdziesz w niej mnóstwo tutoriali, po drugie dziewczyny tak fajnie trzymają się razem, że od rana do wieczora można czytać i czytać posty tam publikowane. Szycie, wykroje, DIY to jedna z tych grup, które są wielką bazą pomysłów i ogromną grupą, zrzeszającą ponad czternaście tysięcy członków. Koniecznie do niej dołącz.

Powyższe grupy, które tutaj widzisz to tylko mała część tych, które można znaleźć na Facebooku. Jak dobrze poszukasz znajdziesz jeszcze kilka bardzo fajnych i pomocnych społeczności.  Czasem lepiej zajrzeć do tych poleconych i sprawdzonych niż szukać inspiracji tu i tam nie mając pewności, że znajdziemy właśnie to czego szukamy.

Mam wielką nadzieję, że chociaż trochę pomogłam Ci w wyborze grupy, do której warto dołączyć.