Nadruk z widelca i kosmetyczka DIY

 

Poszukiwanie wzorów, które będą wyjątkowe i które sprawią, że sami zaczniecie się bawić w tworzenie nadruków jest dość dużym wyzwaniem. Dzisiaj mam dla Was nie lada gratkę, otóż do zrobienia własnego materiału wykorzystamy widelec. Pokażę Wam jak zrobić własny nadruk z widelca i gwarantuję, że zaczniecie tworzyć własne printy, niezależnie od tego, czy będzie to nadruk z liścia (tutaj klik), który wykorzystałam do uszycia torby, czy będzie to nadruk ziemniaka, który posłużył mi w szyciu jesiennego komina (tutaj klik).

Ciekawa jestem Waszych pomysłów na wykorzystania materiału zrobionego przy użyciu widelca? Ja potrzebowałam nowej kosmetyczki na wyjazd dla córki ale jestem przekonana, że jeszcze dużo rzeczy można byłoby z takiego materiału uszyć.

 

Jak zrobić nadruk z widelca?

Do zrobienia takiego wzoru potrzebujemy materiał, widelec i oczywiście farby do tkanin.

Oczywiście najpierw polecam Wam wypróbować „na brudno”. Nie zawsze wszystko wychodzi od razu i warto spróbować stempli na oddzielnym kawałku materiału.

 

13

15

 

Gotowy materiał suszymy według zaleceń producenta farby, prasujemy i zabieramy się za szycie kosmetyczki.

 

Jak uszyć kosmetyczkę?

Szycie kosmetyczki to bardzo prosta sprawa i wierzę, że każdy samouk sobie z tym poradzi. Mogę nawet zagwarantować, że tak będzie. Ja umiejętność szycia kosmetyczek trenowałam szyjąc piękne, wzorzyste kosmetyczki w ramach projektu z Paprotnik Studio, który znajdziecie tutaj (klik).

 

 

Czego potrzebujemy do uszycia kosmetyczki?

Przydadzą nam się dwa kawałki materiału i suwak.

Ja uszyłam większą kosmetyczką i użyłam do tego materiał o wymiarach 29 cm x 34 cm. Suwak miałam dłuższy 40 cm, którego zapas później ucięłam.

 

14

 

Zaczynamy od przypięcia szpilkami suwaka, prawą stroną suwaka, do prawej strony materiału. Następnie przyszywamy.

 

7

16

 

Aby nasz suwak wyglądał ładnie, fajnie go potem przeszyć ściegiem prostym od góry.

 

5

3

 

Następnie musimy połączyć ze sobą dwa kawałki materiału.

 

11

 

Wykończenie naszej kosmetyczki to podstawa, dlatego można tutaj zrobić na przykład rozszerzany dół. Na poniższych zdjęciach pokazuję jak to zrobić. Podobny sposób wykorzystałam przy szyciu torby, którą zresztą też szyłam z malowanej tkaniny (tutaj link). Zdecydowanie mam fioła na punkcie malowania tkanin.

Po tej czynności obcięłam zapas suwaka.

 

4

13931719_1418422158173987_1538843244_o

 

Wywijamy naszą kosmetyczkę na drugą stronę i gotowe! Jak Wam się podoba?

Jestem przekonana, że żadna z sąsiadek takiej nie ma 😉

 

9

10

12

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis to polub go i udostępnij znajomym. Niech tak jak Ty zaglądają do domowej manufaktury szukając inspiracji do tworzenia i kreowania świata wokół siebie.

Zaproś ich również do polubienia strony Noszki – Domowa Manufaktura na FB.

Za każdy komentarz bardzo dziękuję!