26 pomysłów na szycie dzieci

Koniec czerwca i początek wakacji to idealny czas na podsumowanie warsztatów dla dzieci jakie miałam okazję prowadzić w tym roku szkolnym. Ten rok był poniekąd trochę eksperymentalny a szycie dzieci okazało się zajęciem, które skradło serca moich Maszyno-Robótkowych dziewczynek. Zachęćcie i wy dzieci do częstszego siadania przy maszynie, a ja aby wam to trochę ułatwić podrzucam garść inspiracji i zdjęcia prac, które powstały w trakcie warsztatów. 

Należy pamiętać, że dzieci najchętniej szyją rzeczy, które mają w głowie, i które powstały według ich własnej wizji. Dlatego jeżeli proces tworzenia trwa w najlepsze a efektem prac jest coś czego kompletnie nie możemy rozpoznać nie przejmujmy się a wręcz przeciwnie. Dajmy dzieciom swobodę w szyciu, prędzej czy później i tak same zaczną szukać inspiracji i pomysłów. Wtedy możecie pokazać im ten wpis w domowej manufakturze. Jestem przekonana, że wśród tych wszystkich zdjęć znajdą coś, co będą chciały uszyć, ozdobić a potem dać Wam w prezencie.

Poniżej znajdziecie prace moich Maszyno-Robótkowych dziewczynek, które na bieżąco można było oglądać na moich profilach na FB tutaj i tutaj. Aktualnie trwa wakacyjna przerwa więc pewnie zauważycie brak relacji na Instastories i Faceooku, ale od września/października ruszamy od nowa.

Zaczynajmy!

 

1. PAJĄKI

2. POTWORY

3. DINOZAURY

4. BRELOKI KOTKI

5. PODUSZKI CHMURKI

7. BRELOKI SERDUSZKA

8. CHMURKA WIESZAK NA SPINECZKI

9. TOREBKI BAWEŁNIANE 

10. PROPORCZYKI

11. PIÓRNIK BAWEŁNIANY

12. PODUSZKA BROKUŁY (materiał IKEA)

13. PODUSZKA Z GOTOWEGO ZADRUKOWANEGO PANELU I MINKY

14.  BAWEŁNIANE TORBY I NAPIS Z FILCU

15. KWIATKI, DLA MAMY, TATY, BABCI I DZIADKA

16. KOTKI 

17. GIRLANDA

18. PODUSZKI SOWY

19. ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI Z WEŁNIANYMI POMPONAMI

20. PTASZKI

21. KRÓLIKI WIELKANOCNE

21. PODUSZKI Z POMPONAMI

24. WOREK

25. BRELOK

25. ETUI NA OKULARY

26. KOSMETYCZKA Z SUWAKIEM

Jak wam się podobają nasze prace? Niech będą inspiracją do kreatywnych zabaw z dziećmi, z maszyną do szycia w tle.

Udostępnijcie ten wpis, niech koniecznie leci w świat, zachęcając rodziców i ich dzieci do zabawy w szycie.

Rok temu, o tej porze powstanie warsztatów z małymi maszynami dla dzieci wydawało mi się rzeczą niemożliwą ale udało się. Cały rok sumiennie pracowałyśmy z dziewczynkami a efekt naszych działań zobaczyliście powyżej. Bardzo się cieszę, że mogę również i was zainspirować do działania.

Zachęćmy dzieci do szycia. Gwarantuję, że będzie to dla nich super zabawa.