Ekipa domowej kupuje walizkę

Świeżo po trzygodzinnych zakupach polegających na wyborze walizki idealnej, płynąc weną z całodniowego pisania w redakcji, której częścią jestem od kwietnia mam dla Was nowy wpis. Podpowiem Wam dzisiaj na co zwrócić uwagę kupując walizkę.

Odchodzimy na moment od rękodzieła i przyglądamy się bardziej przyziemnym rzeczom. Dla niektórych są to pewnie rozważania wysokich lotów, bo mianowicie skupimy się dzisiaj na wyborze i kupnie walizki idealnej.

No właśnie, jaka jest albo jaka powinna być walizka idealna?

Wybór walizek na rynku mamy ogromny i chociaż pewnie jak większość z Was w czasie zakupów kierowaliśmy się ceną to pewna miła sprzedawczyni szybko sprowadziła nas na ziemię. Nie warto. Bardzo często wyższa kwota za walizkę to również lepsza jakość. Tutaj nie warto oszczędzać. Tylko u nas budżet był jednak dość niski.

Plan był taki kupić dwie walizki, za maksymalnie 500 zł. Nierealne? A jednak! Przełom lipca/sierpnia to czas wyprzedaży więc na zakupy idealny. Pojechaliśmy do pobliskiego outletu Factory Annopol. Na zakupach spędziliśmy trzy godziny, więc ciut dłużej niż planowaliśmy ale udało się. Wróciliśmy do domu z dwie pięknymi białymi walizkami, które towarzyszyć będą naszej starszej córce na obozie prawie w Grecji.

Teraz już wiemy na co warto zwrócić uwagę więc z chęcią dzielimy się z wami kilkoma faktami.

 

Zastanówmy się w jakim celu kupujemy walizkę. Podróże, podróżami ale zadajmy sobie pytanie jak będziemy jej używać. Czy częściej latamy samolotem, czy raczej podróżujemy samochodem, autokarem i jak dużej walizki potrzebujemy. Wielką dla całej rodziny czy małą, idealnie nadającą się na bagaż podręczny. Warto wiedzieć, że wielkość małej kabinowej walizki zależna jest od przewoźnika, Ryanair i LOT mają inne wymiary w wytycznych niż, na przykład Wizz Air.

Ważny też jest materiał z jakiego taka walizka jest wykonana. Walizki materiałowe/poliestrowe nie pękają ale są cięższe i mniej atrakcyjne wizualnie. Walizki wykonane z polipropylenu są dla odmiany bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Podsłuchaliśmy też w jednym ze sklepu, że warto zakupić rolkę folii stretch, gdyż warto takową owinąć walizkę zanim zaczniemy podróż samolotem. Zarysowania walizek są bowiem na porządku dziennym. Waga walizki jest zależna od materiału z jakiego została wykonana. Te drogie są o wiele lżejsze.

Fajnie, jeżeli walizka posiada takie dodatki jak zamek, wyposażenie wnętrza w kilka dodatkowych kieszonek zamykanych na zamek i cztery kółeczka, które ułatwiają przemieszczanie się z walizką.

 

Ceny walizek w outlecie na aktualnych wyprzedażach wahają się od 99 do 600 złotych. Cena zależna jest oczywiście od wielkości i materiału z jakiego zostały wykonane. Oglądaliśmy walizki Ochnika, Wittchena, Samsonite i marki Puccini. Komplety, które nas interesowały czyli mała walizka kabinowa i duża 100 litrowa opiewały w kwotach 400 – 600 zł. Biorąc pod uwagę, że jest to zakup na kilkanaście lat chcieliśmy wybrać jak najlepiej. Nawet jeżeli mielibyśmy dopłacić te dwieście złotych.

Wybór padł na dwie białe walizki marki Puccini. Podobają nam się, są lekkie i wykonane z dobrego materiału.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie i wam przyjemnych lotów, wierząc że walizki nie rozpadną się przy pierwszym przeładunku ani w czasie transportu autokarowego z Polski do Grecji, naszej córci.

I korzystajcie z wyprzedaży, bo na prawdę można teraz ustrzelić fajne walizki, w dobrych cenach. Tylko pamiętajcie, trzy razy zastanówcie się za nim dokonacie zakupu i omówcie ze sprzedawcami wszystkie jego za i przeciw. Wiem, wiem cena też jest ważna, jak nie najważniejsza ale nie zapominajcie, że to zakup na kilkanaście lat. Nasz zestaw kosztował 466 zł.

 

Zdjęcia: Puccini