Jak uszyć apaszkę z pomponami?

Apaszka z pomponami to idealne uzupełnienie garderoby małych dziewczynek. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor pomponów i materiału z jakiego będziemy szyć a jej wykonanie zajmie nam dosłownie chwilę. Czas na apaszkę z pomponami!

Pokażę Wam dzisiaj jak uszyć apaszkę z pomponami. Jesienna lub wiosenna, będzie idealnym dodatkiem na każdą okazję. Zobaczcie jak uszyć apaszkę krok po kroku.

Czego potrzebujemy do uszycia apaszki?

– dzianina dresowa, kawałek 50 x 100 cm
(jak dla mnie najlepiej sprawdza się pętelkowa dzianina dresowa o gramaturze 240g/m2)
– 1,5 m taśmy z pomponami  o szerokości 3,5 cm
– nici w kolorze dzianiny
– nici w kolorze pomponów
– szpilki, nożyczki
– maszyna do szycia
– igła do dzianin

Z materiału wycinamy trójkąt równoramienny. Jego wielkość dopasować możemy według własnych potrzeb, u mnie podstawa ma 90 cm, boki 65 cm. Teraz cAby ładnie wykończyć materiał bez używania overlocka, wystarczy podłożyć materiał na dwa razy.

Po podwinięciu materiału szyjemy apaszkę jak najbliżej krawędzi naszego podłożenia.

Kolejnym etapem jest przyszycie taśmy z pomponami. Zmieniamy górną nić na kolor pasujący do przyszywanych pomponików. I czas na szycie! Pompony można przyszywać po lewej lub prawej stronie. Cała taśma z pomponami ładnie wygląda dlatego ja zawsze szyję po prawej. I to by było na tyle! Apaszka gotowa. Proste prawda?

Jestem przekonana, że poradzicie sobie z uszyciem apaszki i nie będzie to ostatnia jaka powstanie w waszych domowych manufakturach. Apaszki mają w sobie mnóstwo uroku, a ich szycie ogromnie wciąga! Do napisania!