Czas na jesienne stemple z ziemniaka!

Pamiętacie stemple z ziemniaka, które robiliśmy w przedszkolu? Dzisiaj o tym, jak wykorzystałam je do ozdobienia materiału na ciepły jesienny komin. Zobaczcie!

Zabawy z dzieciństwa wracają do nas jak bumerang. Chcemy pokazać dzieciom jak kiedyś spędzaliśmy czas wolny, inspirując je jednocześnie do twórczej zabawy. Długie wieczory to idealna pora na zabawę z dziećmi i powrót do czasu gdy nie było telefonów i komputerów. W domowej pamięcią cofnęliśmy się w czasie o kilkadziesiąt lat i zrobiliśmy stemple z ziemniaka super zabawa!

Nie lubię wyrzucać tkanin, więc pomysł ręcznego wykonania stempli wydawał się idealny. Dzisiaj pokażę wam krok po kroku jak zrobić stemple z ziemniaka. Komin dla starszej córki z wzorem z ziemniaka „zrób to sam” to było to czego tutaj zdecydowanie brakowało. Tak nam się spodobała ta zabawa, że muszę kupić kolejne farby i oczywiście więcej ziemniaków.

 

 

Jak zrobić stempel z ziemniaka?

Aby zrobić taki stempel wystarczy Wasza wyobraźnia, ziemniak i ostry nóż. Jeżeli bawicie się z dziećmi użyjcie plastikowych nożyków do plasteliny. Wycinamy wzór na połowie ziemniaka i delikatnie przykładamy do materiału, na który przenosimy wzór. Pozostawiamy do wyschnięcia i postępujemy dalej według instrukcji znajdujących się na opakowaniu farby. Możemy dokończyć nasze dzieło szyjąc na maszynie już po 12 godzinach suszenia materiału.

Ja uszyłam z materiału ciepły komin dla mojej starszej córki! Jeżeli chcecie zrobić podobny zajrzycie tutaj. Znajdziecie tam instrukcję krok po kroku. Ogrzejcie się na zimę!

Jestem przekonana, że każdy kto spróbuje tej starej metody na własne stemple będzie zadowolony z efektu. Ozdobić tak możecie prześcieradło z którego następnie uszyjecie torbę, stare poszewki dając im nowe życie i T-shirty, które zamiast wyrzucać ponownie założycie do pracy.

Gdzieś w środku czuję, że warto wracać do kreatywnych zabaw naszego dzieciństwa. Warto szukać w nich inspiracji aby przełożyć je później na współczesne, tak bardzo przez nas lubiane DIY. Inne, ciekawe pomysły „zrób to sam” z czasów naszego dzieciństwa znajdziecie tutaj.