Jesienna makrama z liści to jest to!

Jesienny kącik w klasie Klaudii co roku czeka na piękne prace jej koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki. Liście w przepięknych kolorach, dynie w fikuśnych kształtach i kosze pełne żołędzi oraz kasztanów uginają półki regału. Pokażę wam dzisiaj jak zrobić makramę z liści. To właśnie z nią Klaudia powędrowała do szkoły w pewien jesienny poranek.

Za co lubię jesień? Za kolory, za chłodniejszy wiatr mieszający się z zapachem dymu z kominów ogrzewających domki w okolicy i za ciepłą czapkę, z którą nie rozstaję się do wiosny. Jesień lubię za herbatę z cytryną, imbirem i miodem, i za wypieki którymi objadamy się w długie leniwe wieczory. Lubią ją też za długie leniwe wieczory obfitujące w twórczą, inspirującą pracę. Kilka dni temu powstała w domowej piękna makrama i dzisiaj właśnie o niej!

 

Spadające liście, o które potykamy się spacerując po deszczowym mieście możemy wykorzystać na wiele sposobów. Co roku wkładam je pomiędzy kartki książek w domowej biblioteczce. Co roku też powstaje w domu liściasta dekoracja, którą zaklinamy szarości jesiennych, krótszych dni. W tym roku razem z Klaudią zrobiłyśmy makramę. Córka dumnie zaniosła ją do szkolnego jesiennego kącika. Niezwykle prosta w zrobieniu ozdoba dopełniła klasowe dynie, kasztany i zbiory jarzębiny.

Czego będziemy potrzebować?

Do zrobienia makramy potrzebujemy: patyka, sznurka, liści, plasteliny, gorącego kleju i nożyczek.

Jak zrobić makramę z liści?

Wiążemy sznurki w równych odstępach. Po wyregulowaniu ich długości podklejamy supełki gorącym klejem, tak aby nie przekręcały się na kijku. Do sznureczków doklejamy liście jednocześnie przyklejając do nich plastelinę, która ładnie obciąży listki. Dzięki temu sznurki będą proste. Jeżeli znajdziecie dużo liści w podobnych rozmiarach możecie dokleić je również z drugiej strony. Zasłonicie dzięki temu plastelinę. Na końcach kijka doczepiamy sznurek, posłuży nam do powieszenia dekoracji na gwoździku i makrama gotowa. Proste prawda?

 

 

Ogromnie jestem ciekawa waszych jesiennych dekoracji? Co w tym roku fajnego zrobiliście?

Koniecznie dajcie znać i zainspirujcie do działania inne kreatywne czytelniczki domowej manufaktury Noszki!