Krótka historia szycia poduszki chmurki

 

Uwielbiam dawać nieużywanym rzeczom nowe życie. Stare torebki, bluzki, spodnie, wszystko można sprytnie wykorzystać tworząc nowe i niepowtarzalne rzeczy, które jeszcze na długo posłużą nam na co dzień. Pokażę Ci dzisiaj jak ze starej bluzy uszyłam przytulankę/poduszkę dla mojej młodszej córeczki. Czas na poduszkę chmurkę!

Jak uszyć poduszkę chmurkę? Już wam wyjaśniam! Ale najpierw o tym jak to się zaczęło. Stara niebieska bluza, którą już dawno przestałam nosić musiała doczekać się nowego życia. Nie wyobrażałam sobie wyrzucić tak dobrej gatunkowo dresówki a już tym bardziej nie uszycia z niej czegoś zupełnie nowego. Podobnie było ze starymi koszulkami, które kupiłam kiedyś podczas podróży do Londynu. Zrobiłam z nich poduszki bez szycia a wszystko dokładnie opisałam tutaj (klik).

 

 

Uszycie poduszki chmurki jest bardzo proste więc jestem pewna, że na pewno dasz sobie radę. Nasza chmurka już chodzi z Klaudią do szkoły i jest nią najlepszą przytulanką. Klaudia pomagała mi również wypchać nóżki chmurki, więc jeżeli masz maluchy w domu to koniecznie zachęć je do wspólnego tworzenia.

 

Czego potrzebujemy do uszycia poduszki chmurki?

 • stara bluza bez suwaka
 • kawałek materiału na nóżki
 • kulka silikonowa – wypełnienie
 • nitka, igła
 • biały kawałek filcu

 

Jak uszyć chmurkę?

Rozkładamy bluzę na stole i wycinamy z niej środek, dwa kawałki materiału, tak aby zmieściła się na nich narysowana wcześniej na kartce chmurka. Z kartki papieru wycinamy szablon chmurki i obrysowujemy ją na złożonym na pół materiale. Czynność oczywiście powtarzamy dwa razy.

 

 

Na jednej chmurce naszywamy policzki z filcu i wyszywamy oczka oraz uśmiech.

 

 

Na kartce rysujemy nogi, wycinamy je i obrysowujemy na materiale. Zszywamy, zostawiając miejsce na wypchanie. Pamiętaj aby ponacinać materiał po zszyciu a przed wywinięciem na drugą stronę i wypchaniem.

 

 

Nóżki wypychamy. Gdy wywijam tak cienkie rurki pomagam sobie ołówkiem lub długim szydełkiem po babci. W tym wypadku pomogłam sobie rączkami mojej młodszej córci.

 

 

Gdy mamy gotowe już wszystkie części. Spinamy całość ze sobą prawą stroną do prawej, przypinając szpilkami nóżki w odpowiednich miejscach. Zszywamy chmurkę dookoła, zostawiając miejsce na wypchanie kulką silikonową.

 

 

Miejsce wypchania waty zszywamy ręcznie igłą i nitką, i gotowe. Proste prawda? Jestem przekonana, że nie tylko dasz radę uszyć sama taką chmurkę ale i stworzyć ze swojej starej bluzy wyjątkową i niepowtarzalną rzecz, której dasz zupełnie nowe życie 🙂

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis polub go i udostępnij znajomym, niech leci w świat!

Marta

 • Lalka Crochetka

  chmurka pełna uroku i bardzo przejrzysta instrukcja 🙂 aż kusi, żeby spróbować 🙂

  lalkacrochetka.blogspot.com

 • Pomysł na odtwarzanie rysunków dzieci uważam za absolutnie genialny i cudowny <3

  Kulka silikonowa to ta wata do wypychania, prawda? 🙂

  • Tak, kulka silikonowa to wata, która znajduje się w poduszkach, przytulankach. 🙂
   Mam jeszcze kilka rysunków do przerobienia.

 • Asia myhomeandheart

  Szyłam kiedyś taką podusię z nogami, poleciała gdzieś w świat:-) Ale z podkoszulka widzisz nie pomyślałam , ekstra. 🙂