Jak uszyć opaskę pin up?

Opaska uszyta dla córeczki mojej koleżanki. Nie mogłam nie pokazać jej w mojej wirtualnej, domowej manufakturze! Dzisiaj o tym jak uszyć opaskę pin up!Bo uszyć zdecydowanie warto! Dla małych damy taki dodatek to trafione uzupełnienie dziecięcych stylizacji. Opaskę szyje się szybko, więc za jednym razem można stworzyć kilka modeli. W różnych szerokościach i kolorach. Już szybciutko wyjaśniam wam o co w tym wszystkim chodzi. Zaczynajmy.

Jak uszyć opaskę pin up?

Opaskę pin up szyjemy z materiału o wymiarach: (długość) obwód główki + 20 cm zapasu na kokardę + szerokość to około 16 cm. Przyjmujemy, że nie dodajmy już zapasu na szew przy tych długościach i szerokościach. Tak wycięty prostokąt składamy na pół i na jego końcach, po jednej i drugiej stronie robimy skosy, pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Następnie szyjemy zostawiając miejsce na wywinięcie opaski. Wywijamy na drugą stronę i prasujemy. Pozostały odcinek zszywamy ręcznie i opaska gotowa. Proste prawda?

Uszycie opaski zajęło mi piętnaście minut. To już kolejna rzecz, której uszycie sprawiło mi ogromną przyjemność. Lubię takie proste pomysły i z chęcią realizuje je mojej domowej manufakturze. Do napisania!