Setki słoni dla dzieciaków

Uszycie słonia zajmie wam może kilkadziesiąt minut. Dla was to chwila, dla dzieci – podopiecznych Fundacji Słonie na Balkonie dobry powód do uśmiechu. Szyjecie? Pomagajcie! Akcja setki słoni dla dzieciaków ruszyła.

Fundacja Słonie na Balkonie wspiera dzieci, których dzieciństwo nie wygląda tak jak powinno. Podopieczni cierpią na zaburzenia psychosomatyczne, w znaczniej części na zaburzenia depresyjne, lękowe, emocjonalne i nerwicowe, zaburzenia odżywiania, często mają już za sobą próby samobójcze. Często są to dzieci z rodzin zastępczych, lub dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo wychowawczych. Teraz możemy im pomóc.

Uszyte przez nas słonie trafią do podopiecznych fundacji, najmłodszych pacjentów oddziałów psychiatrycznych oraz do darczyńców, dzięki którym można prowadzić terapię dla dzieci po traumie.

 

 

Jak można pomóc? Wystarczy wziąć udział w konkursie Setki słoni dla dzieciaków! Należy uszyć słonia według szablonu, który znajdziecie tutaj lub według własnego projektu, pomysłu. Następnie wysyłacie słonika do łódzkiej siedziby fundacji. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami. Wśród nich jest również maszyna do szycia!

Więcej informacji, adres do wysyłki, regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 

Dla tych co szukają pomysłu na uszycie zwierzaka mam garść inspiracji, znajdziecie je tutaj. Wszystkie piękne!

 

Na przekazanie słoników macie czas do końca kwietnia. Dajcie znać o akcji znajomym, może ktoś z nich dołączy.

Niech słonie lecą w świat!

#setkisłonidladzieciaków #wspieramslonienabalkonie

Dołączycie?