Podczas dalekich podróży samochodem możemy natknąć się na sytuacje którym nie jesteśmy w stanie zapobiec. Jednym z nich może być uszkodzenie koła przez co nie będzie nadawało się ono do dalszej jazdy. Dla wielu osób wymiana koła to łatwa sprawa, lecz warto przypomnieć sobie jak poprawnie to zrobić.

Wymiana koła w samochodzie

Pierwszym krokiem po wykryciu uszkodzenia opony jest zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu. Następnie zostawmy auto na biegu oraz wyjmijmy koło zapasowe z bagażnika. Kolejną czynnością jest poluzowanie śrub w kole oraz uniesienie go za pomocą lewarka który powinien znajdować się w bagażniku. Gdy koło znajdzie się nad ziemią, odkręcamy wszystkie śruby. Następnie ściągamy koło i zakładamy koło zapasowe. Kolejnym krokiem jest przykręcenie śrub, należy pamiętać aby robić to krzyżowo. Gdy wymienimy koło, warto po kilku przejechanych kilometrach sprawdzić czy dobrze je zamontowaliśmy.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kursem na prawo jazdy pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, to warto skorzystać z oferty szkoły kurs na kat b w Warszawie.