Dostępne na rynku kursy oraz szkolenia florystyczne dedykowane są osobom, które chcą pracować z kwiatami. Praca florysty wymaga podstawowej wiedzy – osoby bez kursu lub doświadczenia mają bardzo małe szanse na zdobycie zatrudnienia. Po ukończeniu szkolenia florystycznego, oprócz pracy w kwiaciarni możemy rozpocząć współpracę z osobami zajmującymi się organizacją ślubów, strojeniem sal na uroczystości lub podjąć pracę w branży dekoratorskiej.

Zakres szkolenia florystycznego

W ramach szkoleń florystycznych uczestnicy zdobywają wiedzę oraz różne umiejętności z zakresu czyszczenia, pielęgnacji i przygotowania roślin do sprzedaży, przedłużenia trwałości kwiatów ciętych, układania kompozycji w gąbce florystycznej, florystyki ślubnej i funeralnej, tworzenia kompozycji bukietów, technik klejenia, drutowania i szpilkowania.

Szkolenia florystyczne – zapisz się już dziś!

Interesujące szkolenia florystyczne znajdziecie na stronie Śląskiej Giełdy Kwiatowej. Oferują kursy z zakresu podstawowego oraz zaawansowanego, które obejmują 42 godziny lekcyjne zajęć oraz 3 godziny lekcyjne przeznaczone na egzamin.