Zima to trudny okres dla wszystkich pojazdów. Niskie temperatury oraz opady śniegu i deszczu mogą sprawić, że po okresie zimowania motocykl ulegnie uszkodzeniu. Warto dowiedzieć się w jaki sposób można zapobiec takim sytuacjom. Jak zabezpieczyć motocykl przed zimą?

Zimowanie motocykla

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie motocykla. Musimy pamiętać o oczyszczeniu go ze żwiru, błota lub owadów. Dzięki temu mamy pewność, że zanieczyszczenia nie wejdą w reakcję z lakierem. Nasmarowanie łańcucha to ważna kwestia. Warto przed zimą wyczyścić go ze smaru oraz pokryć go nowym. Akumulator to serce motocykla. Wiele osób w celu zabezpieczenia go, wymontowywuje go oraz przetrzymuje w ciepłym domu. Jeżeli nasz motocykl będzie stał przez zimę na zewnątrz, to trzeba okryć go specjalnym pokrowcem. Przy jego wyborze warto dowiedzieć się z jakich materiałów został wykonany oraz czy jest wodoodporny.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do kursu na prawo jazdy kategorii A, to warto skorzystać z oferty szkoły z wieloletnim doświadczeniem kurs jazdy A w Warszawie.