Perspektywa uporania się z nietrzymaniem moczu dzięki nieinwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu sprawia, że opcja taka zaczyna interesować także te kobiety, które już dawno pogodziły się z tym, że jest to schorzenie niemożliwe do wyleczenia. Co zatem wypada wiedzieć o wspomnianym zabiegu?

Przeciwwskazania

Podobnie jak wiele innych zabiegów chirurgicznych, również ten nie może być wykonywany bez względu na okoliczności. Lista przeciwwskazań nie jest, na szczęście, zbyt długa. Na ogół wspomina się w tym kontekście o ciąży i karmieniu piersią oraz o aktywnych infekcjach intymnych. Warto jednak pamiętać i o tym, że kobiety, których problemem jest nietrzymanie moczu, nie mogą w czasie zabiegu zmagać się z infekcją układu moczowego.

Co po zabiegu?

Zabieg chirurgiczny nie należy do inwazyjnych, powrót do pełni sił nie jest więc skomplikowany i nie zajmuje wiele czasu. Należy jednak pamiętać choćby o tym, że zaraz po jego wykonaniu organizm może być osłabiony. Zaleca się więc ograniczenie wysiłku fizycznego na co najmniej tydzień.