Fizjoterapia zajmuje się nie tylko osobami dorosłymi, ale także niemowlętami i starszymi dziećmi. Fizjoterapia dla dzieci może być prowadzona obecnie bardzo różnymi metodami. Odpowiednia metoda jest zawsze dobierana indywidualnie dla danego pacjenta, dlatego przynosi naprawdę bardzo dobre efekty.

Fizjoterapia dla dzieci – jakie metody mogą być stosowane?

Rehabilitacja ogólnorozwojowa to tylko jedna z metod, które ma do zaproponowania współczesna fizjoterapia dla dzieci. W rehabilitacji dzieci może być wykorzystana między innymi metoda bobath i metoda Vojty. Ponadto może być prowadzona terapia czaszkowo-krzyżowa albo kinezjotaping. Wskazaniem do skorzystania z zabiegów, które ma do zaproponowania fizjoterapia dziecięca jest między innymi mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie, wady postawy czy rozszczep kręgosłupa. Ćwiczenia, które wykonują dzieci w zależności od schorzenia mogą im przynieść ulgę w bólu albo poprawić komfort życia. Nowoczesny sprzęt, doświadczeni fizjoterapeuci i miła atmosfera sprawiają, że dzieci chętnie biorą udział w zajęciach.

Jeżeli szukacie profesjonalnych fizjoterapeutów dla dzieci warto skorzstać z usług przychodni Promyk Słońca – przychodnia.promykslonca.pl.